Szatka do chrztu, zwana również chrzczonką to atrybut, bez którego nie może odbyć się uroczystość przyjęcia pierwszego sakramentu. Jej tradycja jest bardzo długa, a symbolika szatki do chrztu ma związek z wyzbyciem się grzechu pierworodnego i wkroczeniem na drogę wiary. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyjątkowych chrzczonek dla dzieci.

Szatka do chrztu – co to takiego?

Szatka do chrztu to, obok świecy, najważniejszy symbol chrztu świętego. Materiał, zwykle w kształcie kwadratowym, nakładany jest na pierś dziecka podczas ceremonii udzielenia sakramentu. Chrzczonka symbolizuje czystość, niewinność oraz wkroczenie na drogę pozbawioną grzechu.

Kto kupuje dziecku szatkę?

Szatkę do chrztu zgodnie z tradycją maluszkowi daruje matka chrzestna. To właśnie ona podczas ceremonii nakłada ją na dziecko.

Jaką szatkę do chrztu wybrać?

W Battesimo znajdziesz klasyczne, białe szatki do chrztu, które dzięki nieskazitelnej barwie doskonale podkreślają rangę ważnego w życiu maluszka wydarzenia. Każda z naszych chrzczonek wykonywana jest z największą precyzją i wykańczana delikatną koronką. Ponadto, specjalnie dla Ciebie wyhaftujemy datę chrztu oraz imię Twojej pociechy. Oferujemy szatki haftowane nićmi w różnych kolorach, a także zdobione roślinnymi motywami czy kokardkami.

Chrzczonka – wyjątkowa pamiątka na lata

Pamiętaj, że szatka do chrztu będzie dla Twojego dziecka bardzo cenną pamiątką. Warto więc wybrać wysokojakościowy model, który w nienaruszonym stanie przetrwa długie lata. W Battesimo znajdziesz piękne i trwałe chrzczonki, do których Twoja pociecha będzie mogła powracać w przyszłości.

Szatka (krzyżmo) z gołębicą Szatka (krzyżmo) z gołębicą
Producent: Battesimo
Cena: 37,99 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl