Świeca do chrztu to bardzo szczególny przedmiot, który w wielu rodzinach pozostaje długoletnią pamiątką przyjęcia pierwszego sakramentu. To symbol zmartwychwstałego Chrystusa oraz drogi wiary, jaką chrzczone dziecko musi przejść, aby się do niego zbliżyć. Bez świecy chrzcielnej trudno wyobrazić sobie kompletną wyprawkę malucha podczas tej ważnej ceremonii. Sprawdź modele dostępne w Battesimo i podaruj dziecku wyjątkową pamiątkę.

Kto powinien kupić świecę chrzcielną?

Zwyczajowo świecę do chrztu kupuje ojciec chrzestny. To on podczas uroczystości odpala ją od paschału, który symbolizuje zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Paląca się świeca ma wyznaczać dziecku drogę wiary katolickiej. Świeca chrzcielna, tuż obok szatki, to zdecydowanie najistotniejszy z atrybutów chrztu świętego.

Cenna pamiątka na długie lata

Świecę chrzcielną warto zachować, jako pamiątkę istotnego w życiu dziecka wydarzenia. Wielu rodziców decyduje się pozostawić ją co najmniej do czasu pierwszej komunii świętej.

Najpiękniejsze świece chrzcielne dla Twojego dziecka

W Battesimo znajdziesz świece do chrztu dedykowane chłopcom i dziewczynkom, zdobione motywami kwiatowymi, małymi bukiecikami i zachwycającymi grawerami. Ponadto, oferujemy praktyczne okapniki, które zwiększają komfort użytkowania świecy podczas mszy.

Możesz być pewien, że piękna świeca do chrztu wpłynie na oprawę ważnej uroczystości, oraz, że pozostanie w Waszej rodzinie na długie lato, jako pamiątka pierwszego sakramentu Twojego dziecka.

Świeca do chrztu złoto + ecru Świeca do chrztu złoto + ecru
Producent: Battesimo
Cena: 43,99 zł
szt.
zobacz więcej
Świeca do chrztu Świeca do chrztu
Cena: 32,99 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl