Pierwsze urodziny dziecka w kryzysie, czyli wyprawiamy „Roczek” w czasie pandemii w 2021 roku.

Pierwsze urodziny dziecka w kryzysie, czyli wyprawiamy „Roczek” w czasie pandemii w 2021 roku.

Pierwsze urodziny dziecka w kryzysie, czyli wyprawiamy „Roczek” w czasie pandemii w 2021 roku.

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie nie tylko dla malucha, ale także jego rodziców. Szczególnie ważny dla rodziców, jak i ich pociechy, jest tzw. Roczek, ponieważ to w zasadzie pierwsza tego typu uroczystość w życiu naszego potomka. Również dla rodziców jest to bardzo podniosłe wydarzenie, ponieważ za nimi pierwszy rok bycia Rodzicami. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce, jak i również na świecie, z jaką się wszyscy mierzymy, nie sprzyja organizacji imprez. Wbrew pozorom, jest to jednak możliwe! Jak poradzić sobie w tym trudnym czasie z obchodami urodzin malucha?

Czy organizować urodziny dziecka podczas pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2)?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od wielu zróżnicowanych czynników. Na pewno warto odpuścić sobie dużą imprezę z wieloma uczestnikami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkać się z kilkoma bliskimi osobami.

Zgodnie z obecnym stanem prawnym, możemy zaprosić do siebie pięcioro gości. Naturalnie nie są wliczani w to domownicy, czyli rodzice, dzieci i ewentualnie inne osoby, które zamieszkują w jednym gospodarstwie domowym.

Lista gości – kogo zaprosić?

W obecnej sytuacji wypadałoby odpuścić sobie zapraszanie dalszych krewnych czy znajomych. Wydaje się, że obowiązkowymi gośćmi solenizanta są jego chrzestni oraz dziadkowie. To w zasadzie na ten moment najbliższe osoby dla malucha poza rodzicami. Warto, aby mieli okazję spędzić z nim ten wyjątkowy dzień.

Jeżeli jednak lista gości jest znacznie dłuższa i nie chcesz rezygnować z zapraszania kogokolwiek, możesz podzielić uroczystość na dwa dni. Wówczas nikt nie poczuje się urażony. Goście z całą pewnością zrozumieją sytuację i docenią Twoją chęć rozwiązania problemu w ten sposób.

Jak zorganizować urodziny malucha podczas obecnej szalejącej koronawirusowej pandemii?

Najdogodniejszym rozwiązaniem dla organizatorów imprezy, czyli rodziców solenizanta, będzie z całą pewnością rodzinny obiad. Jeżeli nie masz ochoty gotować i sprzątać w tym wyjątkowym dniu, możesz zdecydować się na zakup małego cateringu bądź sprecyzowanych potraw z ulubionej restauracji. W tym czasie mimo obostrzeń i lockdownu restauracje są zamknięte, ale jedzenie można zakupić bez problemu na wynos. W ten sposób unikniesz długich godzin spędzonych w kuchni, >a dodatkowo wesprzesz polską gastronomię w tym trudnym okresie.

Obowiązkowy jest oczywiście tort urodzinowy, który zawsze jest gwiazdą uroczystości. Możesz zrobić go sama, bądź również, zamówić go z ulubione cukierni. Obecnie bardzo modne są wypieki mocno ozdabiane lub tworzone na kształt ukochanej postaci z bajki malucha. Solenizant z pewnością rozpozna w nim swojego ulubionego bohatera, co sprawi mu wielką radość.

Rozrywka podczas domowych urodzin dziecka

Wiadomo, że dla malucha największą rozrywką będzie oczywiście otwieranie otrzymywanych prezentów. Warto jednak zadbać o dobrą zabawę wśród dorosłych gości. Zadbaj o muzykę oraz miłą atmosferę. Możesz zdecydować się na wspólne oglądanie zdjęć małego solenizanta, od chwili narodzin, które z pewnością rozczulą wszystkich zgromadzonych. Bardzo popularne stały się także gry planszowe dla dorosłych, które potrafią rozruszać każde towarzystwo!

Mierzymy się ostatnio z trudnym dla nas wszystkich okresem, który stale uprzykrza nam plany i każde dostosować się do rządowych wytycznych. Warto więc dbać o zdrowie naszych bliskich i zachować rozsądek podczas organizacji rodzinnych spotkań, tych większych oraz tych bardzo malutkich. Należy też przestrzegać wszystkich zaleceń expertów medycznych, aby nie dochodziło do nowych przypadków COVID-19.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl