Chrzest Święty zimą

Chrzest Święty zimą

Chrzest Święty zimą – nie bój się zaplanować go w tym okresie i zobacz, co musisz o nim wiedzieć!

Chrzest Święty jest to pierwszy sakrament w życiu chrześcijanina i jest fundamentem jego dalszego życia. Oczyszcza on człowieka z grzechów i nawraca. Rodzice wybierają wtedy rodziców chrzestnych. To oni są odpowiedzialni za edukacje religijną dziecka. Nadaje się wtedy dziecku imię lub imiona, aby miało swojego patrona i wzór do naśladowania.

Kiedy najlepiej ochrzcić dziecko?

Kościół naucza, że dziecko należy chrzcić, jeszcze kiedy jest niemowlakiem. Jednak to rodzice decydują kiedy i w jakim wielu chcą, aby ich dziecko było chrzczone. Przede wszystkim zwracają uwagę na porę roku, zbliżające się święta kościele oraz to czy rodzina będzie mogła wtedy z nimi być. Zazwyczaj Chrzty odbywają się w weekendy lub w jakieś święto kościelne.

Chrzest zimą – czy trzeba obawiać się organizacji Chrztu o tej porze roku?

Organizacja Chrztu to dla rodziców ogromny stres, zwłaszcza jeśli odbywa się zimą, ponieważ podczas tej pory roku, pogoda nie zawsze dopisuje. Jak już rodzice zdecydują się na zorganizowanie tego sakramentu w zimie muszą zapewnić dziecku pełen komfort. Na samym początku trzeba podjąć decyzje, czy goście będą goszczeni w domu rodziców, czy w jakimś lokalu. Jeśli odbędzie się to w domu, trzeba zaprosić taką liczbę gości, jaką dom będzie mógł pomieścić.
Decydując się na lokal, nie ma już takiego problemu. Trzeba zapewnić gościom ciepło i wygodę. Również ustalając plan, warto umieścić tam jakieś rozgrzewające posiłki. Zimą drogi również nie zawsze są idealne, więc wyjazd do Kościoła trzeba zaplanować z małą rezerwą czasową, na wypadek oblodzonej nawierzchni.

Jak ubrać dziecko na zimowy Chrzest?

Przede wszystkim dziecku musi być ciepło. Najlepiej zaopatrzyć się w ciepłe kocyki, ponieważ gdyby w Kościele było ciepło, to zawsze można go zdjąć. Jest dostępnych wiele pięknych i ciepłych ubranek specjalnie ocieplonych, na wypadek Chrztu podczas zimy. Warto ubrać dziecku ciepłe buciki, aby stopy maluszka nie zmarzły.

Należy też zaopatrzyć się w rękawiczki. Zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców na rynku dostępnych jest mnóstwo płaszczyku lub kombinezonów zimowych, specjalnie na Chrzty. Kompletując ubranka dla dziewczynki zazwyczaj wybiera się ubranka w kolorze białym lub bardzo modnym w ostatnim czasie kolorze ecru, który pasuje do wszystkiego. Jeśli jednak chodzi o ubranko dla chłopca, to tu nie ma takiego obowiązku, że ubranko powinno być białe. Rodzice coraz częściej ubierają chłopców w kolory takie jak: szarość, beż, granat czy niebieski. Oczywiście pod spód trzeba założyć białe body, rajstopki, aby dodatkowo zabezpieczyć przed zimnem oraz elegancką koszulę ze stójką lub kołnierzykiem. Wybierając ubranka można wybrać takie, aby dziecko jeszcze nie raz mogło je założyć ponownie, na następną uroczystość rodzinną, nawet na co dzień. Szukasz modnych i zarazem ciepłych ubranek dla malucha? Koniecznie odwiedź nasz sklep.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl