Zestaw na chrzest dla dziewczynki: najważniejsze pamiątki sakramentu

Zestaw na chrzest dla dziewczynki: najważniejsze pamiątki sakramentu

Chrzest święty to wielkie wydarzenie zarówno dla malucha, jak i jego najbliższych. Nic dziwnego, że cała rodzina pragnie zachować ten fakt w pamięci jak najdłużej, często dzięki wzruszającym pamiątkom. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w zestawie na chrzest dla dziewczynki. Wszystkie ważne akcesoria chrzcielne kupisz w sklepie Battesimo.

Zestaw do chrztu : co powinien zawierać?

Szatka do chrztu dla dziewczynki

Szatka do chrztu to wyjątkowo ważny i symboliczny atrybut – podczas ceremonii matka chrzestna nakłada ją na klatkę piersiową maluszka, co oznacza jego wewnętrzną przemianę. Naszym zdaniem, idealna szatka na chrzest dla dziewczynki powinna być elegancka i minimalistyczna – na śnieżnobiałym tle mogą znaleźć się imię dziecka oraz data chrztu, jak również dopisek: „Chrzest święty”. Brzegi szatki ozdobione delikatną koronką dodadzą jej wytwornego charakteru.

Świeca do chrztu

Trudno wyobrazić sobie chrzest bez uroczystej świecy, którą – przypomnimy – podczas ceremonii trzyma ojciec chrzestny. Biała świeca z elegancką kwiatową opaską oraz profitką okaże się wspaniałym symbolem, po który Twoje dziecko będzie mogło sięgnąć także podczas pierwszej komunii świętej.

Ochronne pudełka

Aby cenne pamiątki chrztu świętego przetrwały lata, nie zapomnij o zakupie pudełek, które zabezpieczą je przed zniszczeniem. W Battesimo znajdziesz funkcjonalne zestawy do chrztu dla dziewczynek oraz chłopców, które pozwolą Ci za jednym razem kupić najważniejsze akcesoria do uroczystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl